Virginia Alumni

Girl's
Class Of 2020
  • Maria Bettilyon – Eastern Mennonite University (DIII)
  • Paris Foster – Emory & Henry College (DIII)
  • Gracie Mullins – Virginia Wesleyan University (DIII)
  • Mikayla Talbert – Shenandoah University (DIII)
  • Despina Titsis – Bridgewater College (DIII)

 

Class Of 2019
  • Ashley Euerle – Lander University (DII)
  • Kelsi Bromwell – Lander University (DII)
  • Kaiden Scanlon – Mary Baldwin University (DIII)
  • Chloe Worrell – Ferrum College (DIII)
  • Haley Russell – Greensboro College (DIII)
  • Ariana Pol – Greensboro College (DIII)
  • Grace Slevin – Gettysburg College (DIII)
  • Mary Newman – Methodist University (DIII)
  • Allison Newman – North Carolina Wesleyan College (DIII)
  • Chelsea Mojica – Gettysburg College (DIII)
  • Hailey Gump – Bridgewater College (DIII)
  • Josie Brinkley – Methodist University (DIII)
  • Trinity Sudderth – Shenandoah University (DIII)
  • Kayla Abernathy – Randolph College (DIII)
Class Of 2018
  • Taylor Corbin – Bridgewater College (DIII)
  • Jordan Farley – Coastal Carolina University (DI)
  • Kelcie Fisher – Landers University (DII)
  • Brayleigh Jones – Coastal Carolina University (DI)
  • Megan Mackey – North Carolina Wesleyan (DIII)
  • Moeko Morse – University of Tampa (DII)
  • Reagan Reeves – Slippery Rock University (DII)
  • Anne-Elliott Taylor – Concord College (DII)
Class Of 2017
  • Julia Ewing – Ursinus College (D3)
  • Nikki Stottelmyer – Virginia Wesleyan College (D3)
Class Of 2016
  • Rebecca Fraser – Barton College (D2)
  • Katrina Conners – Patrick Henry CC (D2)
  • Lakaiah Robinson – Lynchburg College (D3)
  • Jessica Stuart – Shenandoah University (D3)
Class Of 2012
  • Caroline Casey – William & Mary College *PRO – SKY BLUE FC | GOALKEEPER*
Class Of 2011
  • Katie Osterman – West Virginia
  • Rebecca Soares – Longwood
  • Jackie Brown – USC Lancaster
  • Rebecca Staylor – WV Wesleyan
  • Kaitlyn Bishop – VA Wesleyan
Class Of 2010
  • Ali Boubouheropolous – Towson
  • Tara Kearns – Hofstra
  • Sara Abrahams- Amherst
  • Whitney Miles – UMBC
  • Kayla White – East Tennessee State
  • Courtney Roach – U of Richmond
  • Kristy Dixon – Longwood
  • Meagan Diggs – Delaware State
  • Katie Keeter – Averett U
  • Ali Brown – Radford
  • Tori Burkey – St Andrews Presbyterian
Class Of 2009
  • Kelsey Bergen – Lynchburg
  • Meghan Cozens – Old Dominion University
  • Gabrielle Carragino  – Old Dominion University
  • Amanda Holmes  – UNCW
  • Natalie Massey – Longwood University
  • Ariana Spiegel – Swarthmore
  • Becky Gold – Trinity Christian College
  • Morgan Speight – Lynchburg
  • Sally Goode – Cape Fear
  • Brianne Roth – Randolph College
Class Of 2008
  • Erica Wallace – Longwood
  • Amber Achesinski – VCU
  • Hunter Courtney – SWU
  • Kristen Carden – Virginia Tech
  • Meaghan Dullea – VCU
  • Ashley Gillies – Iona
  • Claire Hundley – Longwood
  • Rachel Laughlin – Brevard
  • Victoria Johnson – ODU
  • Carly Jones – Florida International
  • Jessica Lee – Tusculum
  • Ashley London – VCU
  • Jessica McNamara – VCU
  • Dylan Spicker – Longwood
Class Of 2007
  • Katie Carr – Virginia
  • Maggie Wilding – Coastal Carolina
  • Christy Calderon – Navy
  • Emily Heath – Radford
  • Gabby Alexander – Virginia Wesleyan
  • Natalie Ott – Fresno State
  • Amy Wilson – Toccoa Falls College
  • Natalie Olson – Ferrum College
  • Lia Potts – Coll of Charleston
  • Anastasia Abid – Navy
Class Of 2006
  • Amber Anderson – Jacksonville
  • Jennifer Blackman – James Madison
  • Sam Brennan – ODU
  • Ashley Cason – Howard
  • Holly Clark – University of Rhode Island
  • Erin Jackson – Chowan
  • Julian Johnson – Virginia Tech
  • Brittney Kortz – ODU
  • Marissa Macri – Barton
  • Laura Miller – University of Rhode Island
  • Jordan Miller – Westminster (Penn)
  • Katherine Perkins – Chowan
  • Lacy Simpson – Chowan
  • Shannon Smith – UMass Amherst
  • Julie Wilson – Catawba
  • Shelley Wong – Rice
Boy's
Class Of 2020
  • Jonathan Leiding – Christopher Newport University (DIII)
  • Sam Provido – Eastern University (DIII)
  • Ethan Taylor – James Madison University (DI)
Class Of 2019
  • Simon Falck – Old Dominion University (DI)
  • Nadim Lissa – Virginia Military Institute (DI)
  • John Ermini – Virginia Commonwealth University (DI)
  • Clay Obara – James Madison University (DI)
  • Clay Smith – Marquette University (DI)
  • Mason McClendon – Virginia Tech (DI)
  • Jaden Scarna – Tiffin University (DII)
  • Alec Jackson – Chowan University (DII)
  • Seth Albritton – Mississippi College (DII)
  • Brendan Todd – Christopher Newport University (DIII)
  • Noah Price – Hampden-Sydney College (DIII)
  • Isaiah Battle – Bridgewater College (DIII)
Class Of 2018
  • Nick Hazelbaker – Randolph–Macon College (DIII)
  • Griffin Hemmendinger – University of Mary Washington (DIII)
  • Tyler Iman – Randolph–Macon College (DIII)
  • Alec Jackson – Rochester Institute of Technology (DIII)
  • Thomas Perrigo – Virginia Commonwealth University (DI)
  • Justin Smalts – Randolph–Macon College (DIII)
  • Clay Smith – United States Naval Academy (DI)
Class Of 2017
  • Patrick McCann – Emory University (D3)
  • Austen Smith – Eastern Mennonite University (D3)
  • Christian Melendez – Eastern Mennonite University (D3)
  • Marko Manojlovic – University of Wisconsin – Whitewater (D3)
  • Caeman Bay – Randolph-Macon College (D3)
  • Daryn Damelio – Virginia Wesleyan College (D3)
Class Of 2016
  • Duncan Wrenn – Northeastern (D1)
  • Jaylen Thompson – Davidson College (D1)
  • Thomas White – Bridgewater College (D3)
  • Jesse Riggs – Covenant College (D3)
Class Of 2015
  • Nicholas Niang – American College of Mirabella Spain
  • Cole Smith – William and Mary (D1)
  • Jordan Hill – Davidson College (D1) *PRO – ORLANDO CITY | DEFENDER*
  • Jack Saslowsky – University of Mary Washington (D3)
  • Codi Dalton – Virginia Wesleyan College (D3)
  • Thailer Usonis – Belmont University (D1)
  • Hunter Clark – North Greenville College (D2)
  • Brian Higgins – Randolph College (D3)
Class Of 2014
  • James Ellis – VCU (D1)
  • Andrew Ott – Virginia Tech (D1)
  • Chris Dodd – Lynchburg College (D3)
  • Wes Horbal – Hampden-Sydney (D3)
  • Tripp Ivey – Ferrum College (D3)
  • Chase Levine – Ferrum College (D3)
  • Tyler Johnson – Methodist University (D3)
  • Patrick Lenahan – Virginia Military Institute (D1)
  • Kolby Versage – Wheaton College (D3)
  • Nathan Berning – Lynchburg College (D3)
  • James Hughes – Lynchburg College (D3)
  • Matthew Russell – Randolph College (D3)
  • Gabe Tucker- Mercer University (D1)
Class Of 2013
  • Brian Anderson – Randolph College
  • Josh Butler – Brown University
  • Robert Kirby – Mary Washington
  • Kyle Fisher – Virginia Wesleyan College (D3)
  • Daniel Harthausen – King’s College (D3)
  • Wes Hendrix – Davis & Elkins (D2)
  • Davison Ippolito – Ferrum College (D3)
  • William Rector – Wheeling Jesuit (D2)
  • Jonathon Shoaf – Geneva College (D3)
  • Hunter Staylor – Virginia Wesleyan College (D3)
Class Of 2012
  • Cory Maier – Merchant Marine Academy
  • Dustin Fentress – Louisburg College
  • Tyler Harris – Concord University
  • Warren Dennis – Howard University
  • Cody Tecson – Coast Guard Academy
  • Dale Pearson – Chowan University
  • Chad Buckmaster – Louisburg College
  • Aaron Foster – Barton College
  • Scotty Carpenter – Louisburg College
  • Micah Custalow – Union University
Class Of 2011
  • Sean Christein – ODU
  • Garrett Halfhill – Xavier *PRO – FC CINCINNATI | DEFENDER*
  • Evan Verbeek – Randolf Macon
  • Naseer Swaim-Wallace – Bridgewater College
  • Hunter Harwell – Ferrum
  • Kharlton Belmar – VCU *PRO – SPORTING KANSAS CITY | FORWARD*
  • Alex Feliciano – Davidson
  • Ryan Diaz – Virginia Wesleyan
  • Dominique Keener – Averett
  • Eric Swenson – Princeton
  • Bryan Causey – St Francis
  • Shaun Russell – St Francis
  • Coulton Watson – Randolph
  • Logan Ascersion – Louisburg
  • Ryan Curtis – VA Virginia Wesleyan
  • Justin Kaiser – York College
Class Of 2010
  • Evan Singlar – Palm Beach Atlantic University (D2)
  • Devon Dubay – George Washington University (D1)
  • Travis Brent – Marshall University (D1) *PRO – HARRISBURG CITY ISLANDERS | DEFENDER*
  • Travis Watson – Randolph College (D3)
  • Mark Nankervis – Coker College (D2)
  • JP Lopez – Lynchburg College (D3)
  • Sam Hutcheson – Ferrum College (D3)
  • Tom Van Dyke – Old Dominion University (D1)
  • Jesse Solorzano – Louisburg College (NJCAA)
Class Of 2009
  • Peyton Lambert – Roanoke College
  • Kevin Stolle – Rensselaer Polytechnic Institute
  • Joe Skaja – Lynchburg College
  • Scott Coleman – Lynchburg College
  • RJ Good – Lynchburg College
  • Zach Hinte – Virginia Intermont College
  • Denny O’Dowd – Albion College
  • Kyle Nero – Mary Washington University
  • Enrique Solorzano – Hampden Sydney
  • Ryan Woloshin – Randolph College
  • Seth Buckmaster – Liberty
  • Chris Whiteside – Hampden Sydney
  • Rory Mills – Hampden Sydney
  • Hector Arellano – Loyola Maryland
  • Alex Gylfason – UNC-Wilmington
  • Jordan Grumney – Wright State
  • Jordan Cyrus – Maryland
  • Kyle Anderson – Virginia Wesleyan
  • Michael Scotland – Virginia Wesleyan
  • Taylor Brittan – College of Charleston
Class Of 2008
  • Morgan Kane – Campbell
  • Adam Klink – Rutgers
  • Cody Merkes – Longwood
  • Ari Mousavizadegan – Chowan
  • Andrew Carlucci – Hampden-Sydney
  • Justin Waters – NC Weslyan
  • Jacob McIntyre – VMI
  • Steve Hedley – VMI
  • Josh Wagner – Navy
  • Ian Miller – Lynchburg
  • Michael Shofner – Air Force
Class Of 2007
  • Sonny Landry – VMI
  • TJ Cyruss – Virginia
  • Anthony Han – St. Johns
  • Brian Sowell – VMI
  • Jordan Martin – Mt. Olive
  • Ronald Hinton – Campbell
  • Chris Miller – Oregon State
  • John Bailey – Marshall
  • Eric Mackin – York
  • CJ Gehin-Scott – VCU
  • Will Hanna – Marshall
  • Harrison Myrdal – VA Wesleyan
  • Sean Flatley – Maryland
  • Chris Curtis – VMI
  • Aaron O’Neal – Boston U
  • Kyle Farrell – Shenendoah
  • Andrew Stolle – Drexel
  • Perry Richards – Bridgewater College
  • Matt Hampton – Hampden-Sydney
Class Of 2006
  • Amir Shihata – ODU
  • Alexi Achilleos – Lipscomb University
  • Tim Carr – Christopher Newport University
  • Zach Fenn – WestPoint Academy
  • Rey Jackson – Christopher Newport University
  • Jimmy Maddox – Radford
  • Taylor Long – Eastern Mennonite
  • Evan Newton – ODU *PRO – FC CINCINNATI | GOALKEEPER*
  • Donald Parrott – Randolph-Macon College
  • Craig Todd – Louisburg College
  • Brian Witt – Virginia Wesleyan
  • Bobby Beasely – Hamden-Sydney
  • Jared Williams – Chowan
  • Robbie Ford – U of Mobile

Contact

2044 Landstown Centre Way,

Virginia Beach, Virginia, 23456

Phone: 757-430-3500
Email: info@varush.com

Hours

Monday - Friday: 9:00am - 4:00pm

Saturday & Sunday: Closed